Czas na podręczniki

Zbliża się początek roku szkolnego. To doskonały moment, aby przejrzeć niepotrzebne podręczniki i przynosząc je do Punktu Informacyjnego w Galerii SFERA wesprzeć naszą akcję

Książka wspiera bohatera- po raz 21

Już 5 września kolejny Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA.

 

„ Bardzo się cieszymy, iż w tych trudnych czasach udaje nam się organizować kolejne akcje, a Książka wspiera bohatera należy do naszych ulubionych. Zawsze możemy liczyć na Wasza obecność, na wsparcie Partnerów. A i społeczny aspekt akcji, czyli wsparcie dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych jest bardzo motywujący do działania. Dlatego tym bardziej zapraszamy wszystkich miłośników książek, ludzi i środowiska na kolejny kiermasz. – wyjaśnia Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca

 

Więcej informacji – www.ksiazkawspierabohatera.pl i na  FB akcji.

 

Niepotrzebne podręczniki

 

Tym razem, trochę na Wasze zapotrzebowanie, dodajemy do akcji możliwość oddania i nabycia na kiermaszu niepotrzebnych podręczników. Prosimy jednak, aby były to podręczniki aktualne i niezniszczone. Możecie je przynosić do Punktu Informacyjnego Galerii SFERA do 30.08 tak, aby przed akcją przeszły kwarantannę.

 

Cały czas nasze kiermasze organizujemy przestrzegając wszystkich wytycznych związanych z pandemią. Także sam kiermasz tak będzie przygotowany.

 

Ponad 4 tysiące dzieci skorzystało z akcji

 

Celem naszej akcji jest także wsparcie dzieci z domów  dziecka i świetlic środowiskowych. Dlatego tez bardzo nas cieszy, iż coraz więcej z nich korzysta z zebranych środków.

Przypomnę, iż już 4 tysiące 237 dzieci skorzystało z bezpłatnych biletów do kina, teatru czy różnorodnych zajęć edukacyjnych.

 

Zbieramy cały czas! Nowe punkty!

 

Dla tych osób, które chciałyby nam przynieść swoje niepotrzebne książki dobra informacja. Najlepiej przynieść je do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera I, ale w naszym mieście i okolicy jest już kilkanaście miejsc, w których możecie to zrobić. Szczegóły na stronie internetowej akcji i na FB Arki.

 

Zachęcamy do zorganizowania zbiórki przedszkola i szkoły, firmy i instytucje z naszego miasta i okolic. To akcja, w której wszyscy wygrywają. Możecie Państwo przekazać swoje niepotrzebne książki na naszą akcję, jej uczestnicy nabywają je po bardzo atrakcyjnych cenach, a na końcu wygrywają dzieci.

 

Dlaczego Książka wspiera bohatera?

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Zbieramy od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki fundujemy bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniamy ich zielone marzenia.

W akcji chodzi nam o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywą obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych.  Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości.

 

Partnerzy akcji

 

Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miasta Bielska-Białej, Grupa Kęty i E-Words

Więcej aktualności

Kolejne dzieci korzystają z akcji

więcej »

Czas na podręczniki

więcej »

Wraca wasza ulubiona akcja

więcej »

Terminarz akcji Książka wspiera bohatera

więcej »

Jesień z książką w tle

więcej »

Punkty zbiórki

Zobacz, gdzie możesz oddać książkę,
jakie instytucje zbierają książki i komu pomagamy.

Kontakt

Osoba kontaktowa (koordynator akcji):
Wojciech Owczarz
w.owczarz@fundacjaarka.pl
+48 609 267 020

Fundacja Ekologiczna Arka

ul. Kosmiczna 15 b
43–300 Bielsko-Biała
(biuro działa w godzinach 08:00 – 16:00)
fundacjaarka@fundacjaarka.pl
+48 33 819 46 53
+48 609 333 504
Fundacja Ekologiczna ARKA jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)
KRS 0000226058
NIP 9372441981
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.